Sesja ślubna w górach

 

Sesja ślubna w Tatrach jest marzeniem wielu par. Wcale mnie to nie dziwi, tak piękne tło i zachwycająca natura są idealnym dopełnieniem sesji ślubnej, która będzie zachwycać przez wiele lat.

 

Jezioro Szczyrbskie na Słowacji jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez pary młode na plener ślubny. Położone w Tatrach wysokich nieduże jezioro zachwyca nie tylko przepiękną lokalizacją, ale także cała trasa wokół niego jest bardzo malownicza. Trasa z Zakopanego trwa około 1,5 godziny autem, a sam szlak jest niezbyt długi i nikomu nie powinien sprawiać trudności.

 

 

Zdjęcia nad jeziorem w Tatrach Słowackich

 

Po polskiej stronie Tatr mamy oczywiście Morskie Oko i ono także pięknym miejscem na sesję, jednak w porównaniu do Jeziora Szczyrbskiego trasa jest bardzo długa, trwająca kilka godzin, kiedy po słowackiej stronie mamy kilka minut od parkingu nad jezioro. Pamiętajmy,  że w Tatrzańskim Parku Narodowym mamy opłaty za sesje ślubne, jednak na Słowacji już one nie obowiązują. Są to na pewno duże plusy ułatwiające przygotowanie sesji, ale przede wszystkim samo miejsce odwdzięcza się zachwycającymi widokami, które stanowią piękne tło do zdjęć.

Plener ślubny nad Szczyrbskim Jeziorem

 

Z Kają i Kubą ustaliliśmy jeden możliwy termin, kiedy możemy wybrać się na plener ślubny w górach. A sami wiecie jaka pogoda w górach może być kapryśna 😊 Właśnie tego akurat dnia niebo było mocno pochmurne, z opadami deszczu i dużą mgłą. Jednak nawet takie zjawiska pogodowe były nam niestraszne… W końcu urok tego miejsca jest o każdej porze roku i w każdą aurę.

Dzień rozpoczęliśmy nad urokliwym potokiem po polskiej części Tatr.  Spokojny zakątek pośród lasu był miłym rozpoczęciem tego wspólnego dnia. Kierując się w stronę Słowacji pomiędzy ulewami zatrzymywaliśmy się przy urodziwych dolinach, spacerując dosłownie pośród chmur.

Wreszcie dojechaliśmy nad jezioro Szczyrbskie i jakie było zaskoczenie, gdy zastała nas biała ściana mgły… 😊 i tylko śmialiśmy się, że ten widok mogliśmy mieć za domem, a nie 300 km od Stalowej Woli.  Na szczęście pogoda zaczęła być bardziej łaskawa i już po chwili mogliśmy wspólnie cieszyć się pięknymi widokami w romantycznej aurze.

 

Zapraszam na nasz wspólny spacer w górach!!!