W naszym województwie lubelskim nie brakuje pięknych miejsc i restauracji na przygotowanie wesela. W okolicach Łęcznej, a dokładnie w Kijanach znajduje się Dworek nad Wieprzem , który na pewno docenicie nie tylko za urokliwie położenie nad rzeką oraz przepiękną, otaczającą przyrodę, ale przede wszystkim za wyśmienite jedzenie. Zawsze pracując w tym miejscu wiem, że wszystko jest przygotowane na najwyższym poziomie. Faktycznie tego dnia było tak samo!! Cudowna para, genialne jedzenie i fantastyczne miejsce! Co to był za dzień! Zresztą, zobaczcie sami.

Dworek nad Wieprzem – urokliwe miejsce na przyjęcia weselne

Wyobraźcie sobie ogromne ciepło bijące od osób, których prawie w ogóle nie znasz. Każdy gest, słowo skierowane do Ciebie jest pełne troski i czułości… Wspominając ślub Eweliny i Marka pierwsze co mi przychodzi na myśl to ta życzliwość od nich i ich rodzin.

Moja babcia zawsze mówiła, że ludzie, którzy kochają zwierzęta to zawsze dobrzy ludzie! Jak tylko weszłam do domu Marka i potem Ewelina przywitało mnie wiele piesków. Wiedziałam już wtedy , że na pewno będzie to dobry dzień! Nie myliłam się!

Zaczęło się od makijażu u przezdolnej Izabeli w pięknej części Lublina. Miło rozpoczęty dzień reportażu ślubnego kierował się w stronę domu Pana Młodego, a tam otoczenie domu i ławeczka wi-fi skradła moje serce.  Jednak najważniejsza część przygotowań i całego zamieszania w dniu ślubu najczęściej jest u Pani Młodej. Tym razem też tak było! Pomiędzy szampanem, szlafrokami, suknią szczekały małe psiaki.  Emocjom nie było końca, ale właściwie tak wyglądał dosłownie cały dzień przepełniony szczęściem i radością.

 

Sesja ślubna w dniu ślubu

Sesja ślubna w dniu ślubu ma jedną niewątpliwą cechę – odbywa się właśnie w tym dniu! To właśnie tego dnia towarzyszą Wam najbardziej prawdziwe wzruszenia przepełnione miłością, autentycznymi relacjami, wdzięcznością i chwilą zadumy. To tak wyjątkowy moment odetchnięcia we dwoje na krótkiej sesji ślubnej. Te spojrzenia i Wasze wzruszenia są tak niewiarygodnie szczere, że aż nie do powtórzenia.

Tak było i tym razem, zaraz po „first look” był jeszcze moment do rozpoczęcia mszy świętej, a przed domem Pani Młodej był obłędnie pachnący bez, więc zamiast denerwowania się, że czasu jest jeszcze sporo wykorzystaliśmy idealnie tę chwilę. Na pewno to był idealny czas na uspokojenie emocji i wyciszenie się w czułościach we dwoje.

 

Tradycyjna msza św. z pięknym błogosławieństwem

Ceremonia ślubna to główny punkt tego ważnego dnia, to najważniejszy moment nie tylko dla pary, ale także dla ich bliskich.  Msza ślubna jest częściowo podobna do codziennego nabożeństwa i każdy fotograf ślubny, wie czego ma się spodziewać. Jednak są rytuały, które czasami się zmieniają lub skracają. Tym razem duży wpływ na cały przebieg liturgii miała nie tylko Para Młoda, ale także rewelacyjny ksiądz proboszcz Parafii św. Maksymiliana w Zezulinie, który indywidualnie podchodzi do każdego sakramentu. Wzruszające momenty tylko ukazywały podniosłość sytuacji – przepiękne błogosławieństwo Młodej Pary, czy przedstawienie publicznie rodziców i podziękowanie im.

Wesele w Dworku nad Wieprzem w Kijanach

Po ceremonii nadszedł czas na tradycyjne wesele z kilkoma dodatkami w trakcie – zdjęciami z kolorowym dymem i zimnymi ogniami. Kolejno przywitanie Młodej Pary chlebem i solą, toast, życzenia, obiad i oczywiście piękny pierwszy taniec. I może się wydawać, że tak właściwie jest na większości wesel, jednak wspominając mam w pamięci genialną energię, którą tworzyli goście wspólnie z Młodą Parą. Parkiet był tak rozgrzany, że niezależnie od wieku wszyscy goście bawili się doskonale, a kto już w zmęczeniu usiadł do stołu, mógł przy śpiewie i wspólnym biesiadowaniu dalej kontynuować zabawę.

 

Często pytacie mnie czy będąc właściwie co tydzień na ślubie nie nudzi mi się, przecież wesela często wyglądają ponownie… a ja wiem, że ta często doświadczam tyle emocji i wzruszeń, że nie ma prawa mi się znudzić. Ja uwielbiam to robić i rozczulam się wspólnie z Wami.

 

Miłego oglądania reportażu ślubnego Eweliny i Marka. Enjoy!!!

 

 

 

Picnook - online blogging tool